NIEKONWENCJONALNA.COM

Błyskotki to ulubiony przyjaciel kobiety. Dobrze dobrane do charakteru i ubioru, idealnie nas podkreślają, wyróżniają, zatrzymują wzrok innych. A co z przyszłymi mamami? Czy im wolno? Jak biżuteria wpływa na ciężarną. Biżuteria dla ciężarnych – kompendium wiedzy.

Nie noś łańcuszka, żeby dzidziuś nie okręcił się pępowiną.

MIT! MIT! MIT! Nie poświęcam mu czasu, bo to całkowicie bez sensu. A noszenie czapki pozbawi dziecka głowy ;).

Przyszła mama nie musi ograniczać się w błyskotkach, może być obwieszona jak choinka lub lekko przyozdobiona – jak jej wygodnie. Warto jednak brać pod uwagę kilka faktów, które uchronią Cię przed ewentualnymi problemami. W ciąży:

  • całe ciało może być opuchnięte

  • mogą wystąpić alergie

Te dwa powody mogą sprawić, że biżuterię zmienisz lub przestaniesz ją nosić. Osobiście polecam dobranie odpowiedniej, bo dlaczego miałabyś…nie nosić? Ciąża to ciężki okres. Warto go sobie umilić świecącym drobiazgiem.

PIERŚCIONKI, OBRĄCZKI

Idealnie dopasowane, świetnie leżące, ale…mogą nam napędzić strachu. Ciało w czasie ciąży zmienia się, puchną palce, nogi, stopy. Czujesz, że pierścionek leży ciasno? Zdejmij go i na ten czas noś większe rozmiary (można zbyt duży podkleić kawałkiem filcu z klejem) lub zrezygnuj. Masz jeszcze kolczyki, bransoletki, naszyjniki i całe mnóstwo innych ozdób.

ALERGIE

Stal chirurgiczna wbrew pozorom często alergie powoduje, ze względu na zawartość Niklu. Uczula również biżuteria posrebrzana i pozłacana. Warto postawić na dobrej próby złoto, srebro, tytan oraz bioplast. Biżuteria ta nie jest wbrew pozorom droga! Znajdziesz ją w katalogu Apart, Kruk czy YES.

HALO PORÓD! ŚCIĄGAJ WSZYSTKO!

Chirurgiczne ściąganie obrączki i pierścionków to nic przyjemnego – uwierz. W czasie porodu ciało puchnie jeszcze bardziej. Warto zadbać o to, by palce wyszły cało z tego wielkiego wydarzenia.

Wiesz już dlaczego nie warto z biżuterii rezygnować, kiedy ją ściągnąć i zmienić. Czas na odrobinę przyjemności!!! Zobacz co producenci biżuterii przygotowali specjalnie dla…MAM!

Milk Way Jewelry. Biżuteria z mleka mamy, z włosami dziecka, gwiazdkami, brokatem – czym chcesz. Idealna na co dzień i do wieczorowej kreacji. W każdym produkcie widać kunszt, pomysłowość i jakość materiałów. Jakież to piękne, prawda?

Go Mama i magia. Meksykańskie dzwoneczki Bola to przyzwyczajanie dziecka do dźwięku, który po porodzie będzie uspokajał dziecko. Piękny element biżuteryjny i jednocześnie praktyczny!

Biżuteria dla ciężarnych

Mamissima i gumowa biżuteria od Koo-di, która jest kolejnym praktycznym akcentem. Wygląda gustownie, elegancko, pasuje do wszystkiego. Dodatkowo dziecko może ją…gryźć. Gryzako-naszyjnik to ciekawa forma dla mamy i dziecka. Nie zapomnij wytrzeć po użyciu ;).

Kororowe Kolale mają dla mam bransoletki od Gumigem. Perfekcyjnie wykonana, ładnie wygląda nawet przy dresie i również jest do…gryzienia.

Biżuteria dla mam nie musi być nudna. Z biżuterii w okresie ciąży i karmienia nie trzeba rezygnować. Biżuteria w ciąży może sprzyjać dziecku i mamie, a po dziewięciu miesiącach być czymś, co da rodzicielce kilka minut spokoju przy kawie.

(Visited 250 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

  • Przy pierwszym porodzie byłam bardzo opuchnięta. Obrączka i pierścionki zostały w domu. Teraz nie mam problemu z opuchlizną i na razie nadal noszę biżuterię.

  • Nina Kowalska

    Mi się bardzo podoba ta biżuteria z mleka matki. Ja po okresie karmienia sprezentowałam sobie bransoletkę z 4 Seasons Jewerly i jestem zachwycona! Bardzo ładna, ręcznie robiona, z grawerem- świetny sentymentalny prezent!

  • Myślę o pierścionku z włoskami chłopców :))