NIEKONWENCJONALNA.COM

CZYM SIĘ BAWIĆ Z NIEMOWLAKIEM + KONKURS!!!

18 tydzień chybaHenia, a ludzie już pytają czym będzie się bawił, na jakie zabawki stawiam i dlaczego właśnie na takie. Idealne zabawki to konsola, maszyna do szycia i materiałki – trzeba iść z duchem czasu! Czym się bawić z niemowlakiem? Odpowiedź jest banalnie prosta – prawie niczym! Wśród mórz zabawek znaleźliśmy jednak kilka idealnych, które na pewno zawitają u chybaHenia.

CO ZA DUŻO TO NIE ZDROWO! Tak na sam początek. Zbyt wiele bodźców to problemy z zasypianiem, koncentracją, rozdrażnienie. Dlatego unikaj wyjących zabawek, brokatowych świecideł i tego wszystkiego, co wydaje się neonowo słodkie.

 

ZABAWKI SENSORYCZNE!

Inaczej mówiąc zabawki czuciowe, pozwalające odczuwać – kolory, dźwięki, zapachy, tekstury. Poznawanie bodźców może być wspaniałą przygodą. Mój ulubieniec to kostka sensoryczna (zgarniesz ją właśnie pod tym postem!), dmuchajki, równoważnie, klocki zapachowe (koniecznie wpisz w Google!).

CZYM SIĘ BAWIĆ Z NIEMOWLAKIEM

 

PIERWSZE KSIĄŻECZKI.

Dziecko nie musi do książek dorastać. Zamknięte w dwukolorowej tonacji obrazki będą doskonałą propozycją dla niemowlaka. Pokazujemy, nazywamy, dajemy pogryźć… Dziecko uczy się cały czas! Niemowlak nie potrzebuje literatury skomplikowanej. Ucz malucha etapami!

źródło: Tubulu.pl

 

PACYNKI NA RĘCE!

Rodzic odgrywa ważną rolę w zabawie niemowlaka. Dziecko nie potrafi się jeszcze bawić samodzielnie. Twoja głowa w tym, by nie zanudzić malucha…ale ile można włączać karuzelę czy korzystać z bujaka? Pacynki do boju! Ułóż historię, przeczytaj bajkę z udziałem pacynek, połaskocz – uruchom wyobraźnię.

Przypadkiem natknęłam się na zdolniachę szyciową i bloga Lady Stump – ależ Ona ma pomysłową głowę i zdolne ręce! Polskie rękodzieło zachwyca!

źródło: ladystump.blogspot.com

 

GRZECZNE GRZECHOTKI.

Takie, którymi matka z pomocą dziecka nie straci zębów i oczu. Wbrew pozorom niemowlak potrafi przywalić! Bezpieczna i grzeczna grzechotka to grzechotka materiałowa, ale i certyfikowana! Sprawdzaj materiały z jakich robione są zabawki dla dziecka. Moim ideałem jest Maud z bawełny organicznej.

źródło: bbtb.pl

 

Na tym koniec poleceń. Niemowlak więcej nie potrzebuje. ChybaHenio nie chce zwalać nam mieszkania zbędnymi zabawkami, które dodatkowo nie pozwolą mu spać. Starczy! Poczekamy na Lego. A teraz…KONKURS!!!

CZYM SIĘ BAWIĆ Z NIEMOWLAKIEM + KONKURS!!!

ZASADY

1. Organizatorem konkursu jest blog Niekonwencjonalna.com.

 
2. Do wygrania jest kostka sensoryczna widoczna na zdjęciu.
 
3. Konkurs trwa od 13.03 do 20.03
 
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dokończenie zdania:

Nie lubię się bawić z dzieckiem bo…

 (odpowiedzi w komentarzu pod tym postem :))
 
5. Wyniki 25.03 w zaktualizowanym poście.
 
6. Wysyłka nagród na terenie Polski.
 
 
KOSTKA TRAFIA DO…
Natalii Marii Juszczak
gratuluję :*

 

Miło mi będzie jeśli udostępnisz ten post na swojej tablicy Fb, puścisz go dalej. Im większe zainteresowanie, tym więcej konkursów!!!!

 
CZYM SIĘ BAWIĆ Z NIEMOWLAKIEM + KONKURS!!!
 
(Visited 137 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

  • Natalia Maria Juszczak

    Nie lubię bawić się z dzieckiem bo nagle uświadamiam sobie, że ktoś mi zwędził dwie godziny z życia i nie wiem jakim cudem uda nam się zdążyć na czas w miejsce gdzie powinniśmy już być 🙂

  • Niki

    Nie lubię bawić się z dzieckiem, bo po chwili uświadamiam sobie, że sama bawię się tymi zabawkami, a dziecko patrzy na mnie jak na wariatkę i muszę się tłumaczyć, że fajne i że ja takich kiedyś nie miałam 😀

  • Nie lubię bawić się z dzieckiem, bo kiedyś trzeba tę zabawę skończyć, a dobra, rozwijająca zabawa niesamowicie wciąga. Idziesz do dzieciaków na świetlicę o 14.00, mija 10 minut, a tu już 19.00 i trzeba kończyć i się żegnać 😉

  • gratuluję! Proszę o dane do wysyłki na kontakt@niekonwencjonalna.com :))