NIEKONWENCJONALNA.COM

GAZETKA AMIGURUMI – GRZECHOTKA ŻABKA.

Gazetki dla rękodzielników bywają różne – jedne pomagają w pasji, drugie odkrywają przed Tobą mroki pismaków. Jak jest z tym wydaniem? W oko wpadła mi grzechotka żaba i jej prosty schemat, który nie powinien stanowić problemu dla początkującego rękodzielnika.

GAZETKA AMIGURUMI - GRZECHOTKA ŻABKA.

Tradycyjnie jak w przypadku innych wyrobów dziecięcych postanowiłam na bawełnę, której towarzyszy kulka silikonowa (nie WATA jak doradza instrukcja z gazetki), Clover 2,5 mm, tasiemka satynowa (rypsową porwał Starszak), bawełniane nici oraz dzwoneczki (znajdują się w główce żaby).

GAZETKA AMIGURUMI - GRZECHOTKA ŻABKA.

Przyjrzałam się opisom i…nie jestem zadowolona. Dlaczego? Kiedyś podobnie wypowiadała się Qrkoko – błędy, błędy i błędy. 

Do grzechotki instrukcja każe użyć syntetycznej waty…i tu Google pokazuje nam różne dziwne opcje, a przecież wystarczyło napisać KULKA SILIKONOWA, która jest bezpieczna.

Opis. Opis zwalił mnie z nóg. Autor chyba tłumaczył jakiś zagraniczny wzór z pomocą translatora, nie mając pojęcia o szydełku- na ilustracji widzę PÓŁSŁUPKI, a w instrukcji…wszędzie oczka ścisłe. Nie chcesz wiedzieć jak wyglądałaby żaba wykonana oczkami ścisłymi :D.

Kredka pastela do malowania policzków w przypadku jeża jest już kompletnym odjazdem… Zabawka po praniu będzie wyglądać tragicznie. Panie autorze…od tego są specjalne kredki, farby do tkanin.

GAZETKA AMIGURUMI - GRZECHOTKA ŻABKA.

Grzechotka  żaba nie wymaga posiadania drewnianego kółka. Na wzór na patrz, bo się załamiesz :D. Wykonałam 61 oczek łańcuszka i 12 rzędów półsłupków. Całość zszyłam i wypełniłam kulką silikonową. 

GAZETKA AMIGURUMI - GRZECHOTKA ŻABKA.

Metka to tradycyjnie: blok techniczny i żelowe długopisy z Biedry.

GAZETKA AMIGURUMI - GRZECHOTKA ŻABKA.

Gazetka mnie nie zachęciła, ale grzechotka po tuningu wzoru wygląda całkiem fajnie. spróbujesz? Pamiętaj by zamienić oczka ścisłe ze wzoru na półsłupki ;). Daj łapkę w górę i bierz się za…żabę :P. 

(Visited 355 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest