NIEKONWENCJONALNA.COM

JAK POZBYĆ SIĘ TEŚCIOWEJ W WALENTYNKI.

Walentynki – dzień w którym zatrzymuje się glob, panowie proszą panie, panie panów i każdy wkłada maskę miłości. Matka, kobieta zakleja sobie twarz niewidzialną taśmą zgody i stara się być mniej złośliwa niż dzień wcześniej. Wszystko piękne, romantyczne pod warunkiem, że teściowa nie nadciąga podśpiewując jak ptaszek. Jak pozbyć się teściowej w walentynki? Dlaczego w ogóle teściowa w nich uczestniczy???

Mother Monster GIF - Find & Share on GIPHY

GENEZA WALENTYNEK Z TEŚCIOWĄ.

Niektóre mamy chcą towarzyszyć swoim synom i córkom we wszystkim. Przecięcie pępowiny nie nastąpiło nigdy, więc po ślubie mama wychowuje wnuka jak swoje własne dziecko, ustawia żonę syna, często wpada lub wcale nie wychodzi i tak jakoś do tych walentynek zostaje. Czuje się kochana, ukorzeniona w tym właśnie domu wręcz nie pozwala na samotny czternasty dzień lutego.

KWIATY DLA MAMUSI.
Coś, co drażni każdą żonę niezależnie od tego, czyja to mamusia. Walentynki czy Dzień Matki? Chyba się coś komuś popiętroliło. Poniższy film przewiń do 1:16:01 i obejrzyj kilka razy. Prezent walentynkowy należy się wyłącznie partnerce. Nie mamusi, cioci, dziecku można rzucić lizaka serduszko. Dzieci nie kumają tez love jazdy i chcą zwyczajnie coś słodkiego zjeść (każda okazja dobra).

Z MAMUSIĄ DO KINA, NA KOLACJĘ.

Zapraszanie mamusi na kolację, która miała romantyczny wydźwięk… Miała, bo się… Romantycznie z teściową? Już widzę te gimnazjalne buziaki-ślimaki, macanka pod stołem i łazienkowe bzykanie kiedy mamusia obok. Przypominam, że rodzice też chcą ze sobą poszaleć i nie stają się stetryczałymi dziadkami po urodzeniu dziecka.

JAK POZBYĆ SIĘ TEŚCIOWEJ W WALENTYNKI.
Jeśli udało Ci się wysłać natrętną teściową na wycieczkę, do spa, w góry, gdziekolwiek – chwała Ci. W innym przypadku trzeba użyć podstępu, bądź skazać się na wzrok niezrozumienia i nienawiści.

POROZMAWIAJ. Często sama rozmowa wystarczy. Postaw granicę i jasno powiedz, że to Wasz dzień i dzisiaj wychodzicie sami, to Twoje kwiaty bo Wasza okazja, nie chcecie w domu gości. Myśląca teściowa zrozumie i wpadnie jutro.

Law GIF - Find & Share on GIPHY

 

WYGOŃ. Rozmowa nie działa? Bywa, że mamusię trzeba wręcz wypędzić. Bez chamskich tekstów, ale stanowczo „dzisiaj już mamusi podziękujemy”, podać kurteczkę i życzyć miłego wieczoru. Na 90% obraza murowana, ale…naprawdę chcesz oglądać wieczorem kolejny odcinek serialu i znosić komentarze?

ZAWOŁAJ TEŚCIA. Z obserwacji wynika, że teściowie zdecydowanie są bardziej wyrozumiali. Kiedy mamusia wyjść nie chce, pora zadzwonić po teścia. Niech też zrobi jej walentynki! Może zapomniał…

UŻYJ NIEBEZPIECZNYCH ŚRODKÓW. Zawsze możesz mieć ospę, krztusiec czy trąd. W takim momencie nie wolno narażać mamusi na utratę zdrowia. Możesz też zabarykadować drzwi szafą i zakleić dzieciom buzię – niech wizja pustego domu trwa do jutra! Nie polecam wywoływania rozwolnienia, co padło na wielu forach – mamusia trafi do szpitala, Ty możesz do sądu, a wieczór będzie pachniał papierem rumiankowym.

Śmieszno-dramatyczne. Dlaczego mamusie-teściowe tak bardzo chcą być wszędzie? Dlaczego oczekują prezentów na Walentynki lub wręczają z tej okazji prezenty synkom? Pachnie „Modą na Sukces”. Stawiaj granice, nie daj się zjeść i odebrać Wam tego dnia ;).

Mother GIF - Find & Share on GIPHY

(Visited 81 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest