NIEKONWENCJONALNA.COM

KOSMETYKI DLA DZIECI ZABIJAJĄ ZWIERZĘTA!!!

Nie jestem eko terrorystką, ale staram się świadomie wybierać produkty dla siebie i dzieci. W czasie szykowania chybaHeniowej wyprawki miałam już w koszyku kilka kremów, oliwek, balsamów. Okazało się że kupując je, będę wspierać śmierć zwierząt – psów, kotów, królików, małp. Kosmetyki dla dzieci zabijają zwierzęta! Zabijają, męczą, a ja wybierając taki produkt wspieram rzeź. Zakupy odłożyłam.

Świadomość ludzi jest żadna. Świadomość matek jest żadna. Przecież idąc w pośpiechu po krem na odparzenia nie googlujemy szkód i testów. Zależy nam na uldze dziecka, pomocy dziecku. Gdzie tam wyszukiwarka! Kiedy jednak już po całej akcji usiądziesz w domu, przeczytać warto.

To tylko zwierzęta – usłyszałam od znajomego. Jasne. Tylko. Zatem potraktuj tak swojego psa, kota czy co tam zwierzęcego masz. Idź do ZOO, opowiadaj dziecku o pięknych zwierzaczkach, a potem użyj kremu Nivea, Avon, Johnson, Emolium, Oriflame czy Bio Oil.

Produkty te często mówią do nas w reklamach – szybka pomoc, gładka skóra, szczęśliwe dziecko. Nie wiem czy mój syn byłby szczęśliwy mając świadomość, że jego gładki policzek rysowany jest śmiercią małpy, fretki, która miesiącami meczy się ze strupami wielkości pięciozłotówki, ma oczy we krwi, podobnie dziąsła. Chyba wolałby mieć szorstkie policzki i bawić się z fretką.

Nie będę wklejać tu zdjęć bezskórnych zwierząt, bo to znajdziesz wszędzie. Dam Ci listę, która pozwoli Ci świadomie wybrać.

TESTUJĄ NA ZWIERZĘTACH

Avon

Beiersdorf Nivea

Bioderma

Bio Oil

Emolium (Sanofi)

Johnson & Johnson

Oriflame

 

FIRMY KOSMETYCZNIE NIE TESTUJĄCE NA ZWIERZĘTACH:

AA Oceanic

Balm Balm

Bjobj

Be Organic

Eco Cosmetics

Bomb Cosmetics

Ziaja

Pełna listę znajdziesz na stronie KOCIE USZY <KLIK> – bardzo polecam w wolnej chwili przeczytać i uwzględnić przy kolejnych zakupach. Rozmyślając czy warto popatrz na swojego pupila…

(Visited 177 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

  • Powiem szczerze, że moja świadomość na ten temat jest żadna, ale większość kosmetyków mam z Ziaji, więc nie jest źle.

  • Monika Huzar

    Do kapieli uzywamy babydream i mamy jeden krem z ziaji. Dla mnie testowanie na zwierzetach to straszna rzecz, jest tyle firm ktore to robia ze az nie sposob ich wszystkich zapamietac :/ A niby Oriflame nie testuje,wspolpracowalam z firma 2lata i wpierano mi ze testuja kosmetyki na sztucznych skorach…..

  • Kasia Chudziak

    Dziwi mnie od zawsze fakt, że na niektórych nie robi to wrażenia. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie firm, które na zwierzętach nie testują, zwłaszcza, że im więcej ludzi zwróci na to uwagę tym więcej firm nie testujących będzie powstawać.