NIEKONWENCJONALNA.COM

NIE KUPUJ DZIECKU CHOMIKA. CHOMIKI I DZIECI.

Od jakiegoś czasu w naszym domu zagościł Bębek – chomik dżungarski, warzący tyle co piórko. Nabyliśmy go w sklepie zoologicznym, razem z klatką, gadżetami, karmą polecaną przez panią sprzedawczynię. Dlaczego zatem nie należy kupować chomików? Jak żyją chomiki I dzieci? Dzisiaj troszkę o małych, słodkich zwierzątkach.

Nie kupuj dziecku chomika chyba, że z hodowli! W życiu do głowy mi nie przyszło, że istnieją chomicze hodowle. Jak wiadomo chomiki rozmnażają się w sklepach I żal ich nie brać. Dzisiaj wiem, że żal je brać I wspierać rozmnażanie w małym akwarium dla kilku złotych zarobku. Hodowla która mnie osobiście zaczarowała to Podrik Hamstery – już po wejściu na stronę widać, że większość chomiczych opiekunów ma złe klatki, źle karmi I dało się wrobić w zoologicznym

NIE KUPUJ, ADOPTUJ!
Płacić kupę kasy za chomika? Kto by tam chciał. Ale, ale…jest Chomicza Dzielnica w której Agnieszka każdemu chętnemu pasjonatowi małych stworzonek, zaproponuje chomika idealnego, udzieli porad żywieniowych, wychowawczych. Dzielnicę jak najbardziej polecam! Tam własnie trafią nasze szydełkowe domki.

https://www.instagram.com/p/BRI9nQaBUfc/

 

CHOMIK DO ZABAWY.
Rodzicu…zastanów się czy Twoje dziecko jest gotowe na zwierzaka. Chomik to nie zabawka biegająca w kółku, która będzie zabawiać dziecko zamiast telewizora. Chomikiem trzeba się zająć, odpowiednio go karmić, sprzątać. U nas etap: przygotowywanie odpowiedniego akwarium oraz wybiegu. Chomika nie wolno ściskać, siadać na nim, dmuchać w niego, straszyć. Jeśli dziecko jest małe, a chomik ma służyć kilku wolnym chwilom mamy, wybierz chomiczka Zhu Zhu Pets.

 

Przygotuj się na kolejne dziecko, które będzie wymagać czasu dziennego na wybiegu, podania orzeszka, pogłaskania, przytulenia. Każde niewybiegane zwierze będzie nieznośne, złe, opętane – złe warunki nikomu nie służą. Warto o chomika zadbać, a wtedy Twój lajf stanie się lepszy. Niby chomik, a niby człowiek..nie?

Chomicze obowiązki sześciolatka?

  • codzienne karmienie
  • głaskanie
  • dbanie o wystarczającą ilość trocin
  • sprzątanie kup (dziecko nie dostanie od tego zakażenia i nie umrze)
  • głaskie i głaskanie

Nie mam super wiedzy o chomikach, odsyłam zatem do strony Podrik Hamstery – znajdziesz tu informacje o odpowiednich klatkach, kołowrotkach, karmach I tym, co musisz wiedzieć. Chomiki I dzieci mogą żyć razem w zgodzie I zdrowiu ;).

(Visited 156 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

  • Ja nigdy nie będę miała chomika ani nie kupię go dziecku z innego powodu – te słodziaki stanowczo za krótko żyją 🙁 Strasznie się przywiązuję do zwierząt, odejście każdego to dla mnie rozpacz jakby zmarł ktoś z rodziny i taka pewnie będzie nasza Zośka.