NIEKONWENCJONALNA.COM

PRZEPIS NA DŻEM TRUSKAWKOWY BEZ ŻELFIXU.

Truskawki, wszędzie truskawki!!! Dzieci kochają dżemy, słodkie, wykrzywiające twarz. Dżem bez cukru dla mnie nie istnieje. Uwielbiam słodkie dżemy. Przepis na dżem truskawkowy bez żefixu nie jest fit. Zrobisz go szybko bez zbędnych zakupów, włożysz łyżkę, dasz dziecku a sama…włączysz tv, otworzysz książkę czy odpalisz audiobooka.

PRZEPIS NA DŻEM TRUSKAWKOWY BEZ ŻELFIXU

Ceny owoców ciągle spadają, więc można już zacząć przygotowywać pierwsze konfitury.

POTRZEBUJESZ:

  • 500 G TRUSKAWEK
  • 150 G CUKRU
  • wyciśnięta cytryna

Truskawki dokładnie płuczemy, odstawiamy by pozbyć się wody, pozbywamy się szypułek i zasypujemy cukrem. Całość wstawiamy na noc do lodówki.

źródło: http://tajemnice-natury.blogspot.com/2015/06/wasciwosci-odzywcze-truskawek.html

PRZEPIS NA DŻEM TRUSKAWKOWY BEZ ŻELFIXU

Kiedy już wstaniesz rano, zjesz śniadanie i wypijesz kawę, wyjmij gar z truskawami i zacznij gotować, dodając sok z cytryny. Na średnim ogniu, mieszając co jakiś czas, aż dżem stanie się nieco ciemniejszy i bardziej gęsty. Przepis na dżem truskawkowy bez żelfixu jest banalnie prosty, ale truskawki przypalić łatwo (pilnuj gara!). 

PRZEPIS NA DŻEM TRUSKAWKOWY BEZ ŻELFIXU

Następnie przerzucamy je do słoika, ustawiamy do góry dnem i czekamy aż wystygnie. Słoiki ze zdjęcia kupiliśmy w Pepco  za całe 4,99 pln. Ostrzegam jednak, że idąc poi słoik wyjdziesz z kubkiem, koszulką, świeczką, majtkami i innymi niezbędnymi rzeczami takimi jak parasolka…

Uwielbiam szybkie przepisy i kuchenny minimalizm. Przepis na dżem truskawkowy bez żelfixu to sposób na szybką, smaczną, letnią kanapkę. W połączeniu z twarożkiem smakuje doskonale!!!

PRZEPIS NA DŻEM TRUSKAWKOWY BEZ ŻELFIXU

(Visited 125 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

  • Chyba zrobię, skusiłaś mnie 😀