NIEKONWENCJONALNA.COM

Słodkości wjechały na stół! S’mores czyli coś słodkiego ze Stanów Zjednoczonych. Jako dziecko podziwiałam w bajkach, ale nigdy nie jadłam. Do dzisiejszego dnia! Przepis na S’mores jest banalnie prosty. Podał mi go syn, zrobił zakupy. Dzisiaj robiłam jedynie za podawacza.

 
PRZEPIS NA S'MORES
 
W tradycyjnej wersji piankę podgrzewa się nad ogniskiem, dodaje czekoladę i zamyka dwoma krakersami. My postawiliśmy na herbatniki i mikrofalówkę. Niestety nie umiem zorganizować sama ogniska (najgorzej idzie mi szukanie patyka).
 
Skorzystaliśmy z pobliskiego Bio Sklepu. Wyszły pyszne, więc polecam produkty:
Pianki o Smaku Waniliowym BIO 100 g BioMinki
Czekolada Mleczna Słodzona Stewią 75 g Trapa
Herbatniki Bezglutenowe (Butterkeks Petit Beurre) 165 g Schär
 
Czas na przygotowanie! Układamy herbatniki na talerzyku…
 
PRZEPIS NA S'MORES
 
Następnie układamy pianki. Z racji tego że są male, ułożyliśmy po dwie.
 
PRZEPIS NA S'MORES
 
Czas na czekoladę! Czekolada z tymi takimi kuleczkami, z nadzieniem niestety się nie nadaje. Próbowaliśmy, wyszło kiepsko.
PRZEPIS NA S'MORES
 
Zanim położysz drugą warstwę herbatników, włóż talerz do mikrofalówki na 60 sekund (u nas po takim czasie czekolada się rozpuściła, a pianki „spuchły”). Teraz czas na herbatnikowe daszki. 
 
PRZEPIS NA S'MORES
 

Z jedzeniem trzeba Uważać! Ciągną się niesamowicie, przyklejają do policzka, nosa i włosów. Dziecko ma całe palce w piance. Przepis na S’mores jest łatwy, ale konsumpcja wymaga od jedzącego prawdziwej akrobatyki… Po zjedzeniu musiałam umyć włosy, odkleić piankę z policzka i nosa, a blat? Nie pytaj… Istnieje szansa, że dziecko sklei się całe i będziesz mieć kilka minut na wypicie kawy ;>.

 

 

 
(Visited 275 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

  • WOW!! Genialne ! 😀 W zyciu nie wpadlabym na taki pomysl 😀

  • Mama Tosiaczka

    Nie jadłam nigdy takich pianek. 🙂

  • Kurcze pierwsze słyszę o tych S’mores. Nie mam mikrofali, ale bioprodukty chętnie bym kupiła 😉

  • Świetna sprawa, az slinka cieknie na samą myśl jak to się musi pysznie ciągnąc 😀 Niestety u mnie chyba występuje podstawowy problem…brak mikrofali 🙁

  • piekarnik! 😛

  • można je zrobić w piekarniku: 190 stopni na 3-4 minuty 😉