NIEKONWENCJONALNA.COM

SOCZEWKI I PORÓD – CZY MOŻNA RODZIĆ W SOCZEWKACH?

Od długiego czasu zastanawiałam się czy soczewki i poród mogą ze sobą współgrać. Poród naturalny to przecież ogromny wysiłek, ale z drugiej strony matka chciałaby widzieć wszystko, w tym własne dziecko… Serio. Mając wadę -7 i większą można mieć z tym problem. Obciach, nie :P? W poszukiwaniu odpowiedzi zwróciłam się do okulisty i kilku położnych.

„Ja nosze soczewki i do porodu mialam soczewki i nic mi sie nie stalo i dalej nosze 🙂 Pozdrawiam :)”

Na forach przeznaczonych dla mam dorwałam dwie, sprzeczne informacje: można i nie można. Zdania lekarzy też są podzielone. I co teraz? Zoom poporodowy czy ryzyko?

Nie ma żadnych przeciwwskazań by rodzić naturalnie w soczewkach. Soczewki i poród mogą współgrać, o ile wszystko przebiega bez komplikacji. I tu obalę kilka mitów:

 • Soczewki kontaktowe nie rozrywają się na oku podczas parcia.
 • soczewka kontaktowa nie ‚zastyga’ na oku w czasie porodu.
 • Soczewka kontaktowa nie narusza oka.

SOCZEWKI I PORÓD - CZY MOŻNA RODZIĆ W SOCZEWKACH?

Problem w tym, że nigdy nie mamy pewności jak poród będzie przebiegał i w razie CC soczewki trzeba będzie wyjmować. Nie wiem która wykończona porodem mama byłaby w stanie dłubać sobie w oku. A co jak nie wyjmie? W czasie narkozy, znieczulenia oko działa nieco inaczej, szybciej się wysusza, a zatem soczewka również… Zdjęcie chirurgiczne? Nie, dziękuję. Soczewki zatem na zaś, lepiej zdjąć.

Wiele mam pyta JAKIE SOCZEWKI. Skoro już temat zaczęłam, to skończę małym poleceniem – osobiście używam Bausch&Lomb oraz Acuvue. Miesięcznie kosztują mnie nie więcej niż 50 pln. U stacjonarnego optyka za Bausch&Lomb Soflens 59 płacę dokładnie 10 pln za sztukę. 

W swojej soczewkowej karierze korzystałam również z tańszych soczewek, które nie były ani gorsze, ani lepsze od tych droższych. FitView Monthly (9,89 pln), AquaView Monthly (12,59 pln), AirView HD Plus Monthly (15,29 pln). Jak widzisz nie trzeba kupować soczewek za miliony :P. Płyny sprawdziły mi się wszystkie dostępne w sklepach.

DARMOWE SOCZEWKI możesz zamówić na stronie Acuvue KLIK.

SOCZEWKI I PORÓD - CZY MOŻNA RODZIĆ W SOCZEWKACH?

Uwielbiam soczewki! Nie można na nich usiąść, nie wymagają szorowania za każdym razem kiedy weźmiesz dziecko na ręce, aplikacja twa moment, a potem już tylko…widzisz. Warto w planie porodu napisać, że soczewki nosisz. Porodowo-dzieciowa ekscytacja bywa tak wielka, że zapominasz o badaniach, a co dopiero o soczewkach. Ile czasu po porodzie można założyć soczewki? Nigdzie nie znalazłam takich informacji. Warto jednak odpocząć by nie zgubić jej na podłodze :P.

SOCZEWKI I PORÓD - CZY MOŻNA RODZIĆ W SOCZEWKACH?

I tak oto powstało zdjęcie bez kreski, bo się matka śpieszyła. Niech tak zostanie! Temat poród i soczewki uważam za wyczerpany. Zdejmuj na zaś, nie podejmuj zbędnego ryzyka. Dziecko jeszcze zdążysz zobaczyć wyraźnie :P.

(Visited 175 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

 • Zostaje mi sie cieszyć z dwoch rzeczy. Pierwsza, to ze nie noszę okularów, bo poki co jeszcze wzrok mam w miare dobry, a po drugie, to jestem facetem i rodzic raczej nie bede;)

 • Maluch w domu

  7 to duża wada. Ja miałam 3.25 i to już dla mnie była zmora. To jest ważny temat na który wielu lekarzy niestety nie zwraca uwagi…

 • bardzo przydatne informacje dla kobiet, które noszą soczewki 🙂

 • raczkujacwswiat

  Ja po zajściu w ciążę chciałam przerzucić się na soczewki (taki zbieg okoliczności), ale jak moja lekarka zobaczyła, że przyszłam bez okularów to powiedziała, że lepiej się nie przyzwyczajać. Przynajmniej do rozwiązania, tak dla świętego spokoju. Efekt jest taki, że już do nich później nie wróciłam 🙂

 • Medycyna idzie do przodu 😛

 • Ale dziecko widziałaś :P?

 • hahahaha 🙂
  gorzej jak nagle, w trakcie porodu zza tej mgły wyłonił się lekarz o fizjognomi Św. Mikołaja, przez moment myślałam, że się zjarałam tym gazem rozweselającym i mam haluny :d