NIEKONWENCJONALNA.COM

WYCINANKI KURPOWSKIE [SZABLONY NA NIEPOGODĘ]

Rękodzieło to moja praca, pasja, ekstaza. Dzisiaj przyszła pora na wykonanie pierwszej w życiu wycinanki kurpiowskiej. Oglądając wycinające panie szczęka spadła na podłogę i…wzięłam nożyczki. To o czym na pewno należy pamiętać to – odpowiednie złożenie papieru do danego szablonu (na cztery lub na dwa :))  i odpowiednie nożyczki (tutaj zabrakło, bo te do pazurów gdzieś sobie poszły).

_MG_7362

Mnóstwo ścinek, które znajdziesz nawet po tygodniu od wycinania, ale…nie zniechęcaj się. 

WYCINANKI KURPOWSKIE

Taki twór wyszedł u mnie. Troszkę nierówny, urwany, ale jest…czas poszukać porządnych nożyczek…

Na zachętę urocza pani z nożyczkami, a pod spodem znajdziecie kilka propozycji do wycięcia – możecie się do woli chwalić efektami w komentarzach :)).

Wycinanka z kolorowego papieru pojawiła się na Kurpiach w połowie XIX wieku. Zwyczaj przystrajania domów wycinankami występował na tym obszarze niemal w każdej rodzinie niezależnie od zamożności. Halina Olędzka, przedstawiając historię rozwoju wycinankarstwa na terenie Puszczy Zielonej, wskazuje na związek regionalnej wycinanki z wycinanką żydowską. [www.regiony.kulturaludowa.pl]

                                            

Wzory z bloga: folkowydom.blogspot.com

Nudzicie się? Działajcie! 🙂

 

(Visited 1 437 times, 2 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest