NIEKONWENCJONALNA.COM

WYŚCIGI CIĘŻARNYCH – PRZYKRE MATKI.

Kobiety potrafią być obrzydliwe w swoim zachowaniu. Zwłaszcza matki potrafią być wścibskie, nietolerancyjne, nabączone. Zazdrość? Być może… Zamiast punktować inne matki, lepiej zrobić sobie herbaty, kawy, usiąść i zająć się…sobą… Wyścigi ciężarnych, start!

MOJA CIĄŻA NAJLEPSZA!
Istnieją takie matki, których ciąża jest naj, a każda inna to jedynie jakiś tam pierwiastek macierzyństwa. Ona – młodsza od Ciebie, bardziej szczupła, wyższa, posiada odpicowany pokoik będąc w 5 tygodniu ciąży. Jak ona nie przytyła, jak ona wygląda, jak ona nie rzyga. Chodzi po zdjęciach innych mam (głównie na Instagramie) i rzuca jadem. Cieszę się, że nie rzygasz, nie masz sraczki, ale nie wmawiaj sobie, że ten płaski brzuch będzie w 9 miesiącu.

MÓJ WÓZECZEK LEPSZY!
Komentowanie wózków i w ogóle całej wyprawki to chyba jakiś konkurs najlepszych matek. Pamiętaj! Zwykły wózek 3w1 czyni z Ciebie motłoch, patologię. Musisz mieć Stokke bądź inną super markę. Wtedy jesteś lepszą matką i nie narażasz się na przykre komentarze.

CC? PRZECIEŻ TO NIE PORÓD.
Niech Ci się nie chce pisać postów o tym, że ledwo dochodzisz do siebie po CC. Przecież to nie poród! Rozcięli, wyjęli i wsio! Po co narzekasz? Co Ty wiesz o porodzie?

NIEMOŻLIWE, ŻE TAK SCHUDŁAŚ!
Rozumiem, że niektóre mamy jedzą za dwoje, a potem płacz i zgrzytanie zębów, a jeszcze w gratisie rzucą obelgą w mamę, która wygląda szczupło tydzień po porodzie. Przykro mi. Trzeba było pilnować diety, dbać o siebie. Nie jest normalnym, że ciąży tyje się 80 kilogramów.

ZŁA MATKA! NA CO CI TEN BUJAK!
I ostatni motyw wywołujący burzę – noworodek w specjalnym bujaku, który…buja, nie trzęsie. Drogi gadżet (może wzbudzać zazdrość). Matka winna bujać wiecznie na rękach, ledwo przytomna. Używanie takiego gadżetu stawia ją w ogniu z matką, która udaje dzień w dzień męczennice.

 

 Drogie mamy. Chamskie mamy. Nie mam pojęcia co Wam jest, ale Wasze zachowanie jest toksyczne. Nie jesteście w niczym lepsze, nie jesteście najlepsze. Jesteście po prostu mamami, przyszłymi mamami. Jeśli chciałyście brać udział w wyścigu, trzeba było pomyśleć o rowerze, a nie ciąży.

(Visited 108 times, 1 visits today)

niekonwencjonalna

Blogerka zmagająca się z edukacją domową, szydełkowaniem, obróbką materiałów wszelkich. Wieczne wsparcie matek mniej i bardziej ogarniętych.

- Twitter - Facebook - Pinterest

  • W każdej dziedzinie życia ta rywalizacja, kto najlepszy, kto wypadnie lepiej od kogoś innego… Nie ma to, jak po prostu opinii od tych tzw. lepszych nie brać do siebie i robić swoje, wychodząc z założenia, że każdy ma inne życie i ogólnie trudno jest je (wbrew pozorom) porównać do życia kogoś innego:)

  • Rafał Nowak

    Najgorzej jak komuś się coś wydaje np że jest najlepszy